гыйнвар, 2015 ел
“Район башлыгына сорау бир” рубрикасына килгән сорауга җавап
Бүген Әлмәткә эш визиты белән ТР хөкүмәтенең ЗАГС идарәсе башлыгы Альбинә Шәвәлиева килде.
ТР Премьер-министры Илдар Халиков, Ленинградны блокададан азат итүгә 71 ел тулу уңаеннан, татарстанлыларга мөрәҗәгать итте.
26 гыйнварда «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгында «Урта һөнәри дини белем бирүнең уку-укыту стандартлары” темасына пресс-конференция уздырылды.
Әлмәттә быелгы беренче вакансияләр ярминкәсе 5 февральдә була.
Путин Освенцим тоткыннарын азат итүнең 70 еллыгына багышланган Мемориаль кичә-реквиемда катнашучыларга мөрәҗәгать итте
ТР Премьер-министры урынбасары - ТР мәгариф һәм фән министры Энгель Фәттахов Татарстанда белем бирүне оештыруга карата актуаль сораулар буенча 28 гыйнварда 10-13 сәгатьләрдә гражданнарны кабул итә.
Дәүләт һәм муниципаль җирләрне урлау күренешләренә каршы актив көрәш алып барыла. Соңгы ике елда гомуми мәйданы 100 гектардан артык җир участогын законсыз тартып алу фактлары ачыкланган. Бу хакта бүген ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашында узган киңәйтелгән коллегия утырышында РФ Тикшерү комитетының ТР буенча тикшерү идарәсе җитәкчесе Павел Николаев хәбәр итте.
Татарстан быел иң яхшы укытучыларны кызыксындыру өчен федераль бюджеттан 5,2 млн сум субсидия алачак.
ТР мәшгульлек, социаль яклаау һәм ТКХ министрлыгы Татарстан предприятиеләрендә булган бәхетсезлек очраклары турында хәбәрләр чыгаруын дәвам итә.