июль, 2024 ел
дүшәмбе

Яшьләр көне күпьеллык тарихлы бәйрәм, тамырлары узган гасыр башына барып тоташа, хәзерге бәйрәмнең прообразы булып Халыкара яшүсмерләр Көне тора.

якшәмбе

21 июньдә Ижевск шәһәрендә ралли-рейд буенча Россия Кубогы һәм боҗралы узышлар буенча Бөтенроссия ярышлары узды. Аларда Татарстанның «Динамо» вәкилләре уңышлы чыгыш ясады.

шимбә

22 июнь - Ватаныбыз тарихында фаҗигале дата. 83 ел элек фашист Германиясе Советлар Союзына хыянәтче һөҗүм итә. Россия тарихында иң озын һәм канкойгыч сугыш башланды, ул газаплар һәм җимереклекләр китерде, дистәләгән миллион ватандашларыбызның гомерен өзде.

1941 елның 22 июнендә Бөек Ватан сугышы башлана. 3 ел 10 ай һәм 17 көн совет халкы фашизмга каршы сугышкан. Сугыш илебезнең 27 миллион гражданын үтерде.

җомга

21 июнь кичендә, 22 июнь төнендә һәм көндез Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән 15-20 м/с кыска вакытлы җил көчәйгән яшен, көчле яңгыр, локаль боз көтелә.

Һәр җомга һәм шимбә кунакларны һәм шәһәр халкын бай программа, балалар күңел ачу чаралары, тере музыка, якты бию кичәләре һәм тагын бик күп кызыклы нәрсәләр көтә!

20 июньдә Чаллы шәһәренең «Саулык» ДОЛ-сында юнармейцага багышлау булды. Чарада палаткалы лагерьда ял итүче балалар катнашты.

Казан районара табигатьне саклау прокуратурасы тарафыннан аучылык һәм аучылык ресурсларын саклау турындагы законнарның үтәлешен тикшерү үткәрелде.

Татарстан Республикасы Дәүләт торак инспекциясе (алга таба – инспекция) гражданнарны актуаль мәсьәләләр буенча мәгълүматлаштыру һәм мәсьәләләрне оператив хәл итү өчен «Татарстан Жилинспекциясе» Telegram мессенджерында канал һәм «ВКонтакте» социаль медиасында «ТР ДТИ» җәмгыятен булдырды.

2024 елның 28 июнендә «Чыгарылыш кичәсе» чарасын үткәрү һәм 2024 елның 29 июнендә «Яшьләр көне» чарасын үткәрү белән бәйле рәвештә төрле милек формасындагы сәүдә һәм җәмәгать туклануы предприятиеләренә алкогольле эчемлекләр һәм сыра сатудан тыелырга киңәш ителә.