сентябрь, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Белем бәйрәме Әлмәтнең 10 нчы мәктәбендә аеруча тантаналы шартларда башланып китте.

Матур традиция буенча район җитәкчеләре төрле мәктәпләрдә Белем бәйрәмендә катнаша.

“ФОРПОСТ 2016” профиль сменасы кысаларында “Березка” сәламәтләндерү комплексында “Коррупция куркыныч социаль күренеш” дигән темага семинар –практикум узды.

Агымдагы елда Әлмәт нефть институты үзенең сафларына 300 дән артык беренче курс студентын кабул итте.

Россия Президенты Владимир Путин Белем көненә ике атна вакыт калып килгәндә РФ Мәгариф һәм фән министры итеп Ольга Васильеваны билгеләде. Аңа кадәр әлеге постта Дмитрий Ливанов иде.

4 сентябрьдә Нефть һәм газ сәнәгате хезмәткәрләре бәйрәме уздырыла.

Капиталь ремонтланган йортларны тантаналы тапшыру чаралары дәвам итә.

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – мәгариф һәм фән министры Энгель Фәттахов татарстанлыларны Белем көне уңаеннан котлады.

2016 елның 2 нче сентябренда сәгать  9.00дан 11.00гә кадәр “Бердәм Россия” партиясенең иҗтимагый кабул итү бүлмәсендә Россия Федеациясе Федераль Җыелышы Дәүләт Думасы депутаты Ринат Хәйров гражданнарны кабул итәчәк.

Кабул итүгә алдан язылу өчен телефон:  8 (8553) 45-49-35.