август, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Бүген район башлыгы Айрат Хәйруллин һәм алтынчы чакырылыш Дәүләт Думасы депутаты Ринат Хәйров “Ветеран” реабилитация үзәгендә булдылар.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен күтәрү максатыннан ТР Министрлар Кабинеты, ТР муниципаль берәмлекләр Советы, Әлмәт муниципаль районы арасында планга кертелгән күрсәткечләргә ирешү хакында килешү төзелгән иде.

Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты җир участокларын куллануга бирү буенча 2016 елның 9нчы сентябрена билгеләнгән аукцион сатулар хакында хәбәр итә. Сатуга 8 җир участогы куела.

Территориаль иҗтимагый Советларында отчет җыелышлары башланды.

Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты транспорт чараларын сату буенча 2016 елның 16нчы сентябрена билгеләнгән аукцион сатулар хакында хәбәр итә. Сатуга 7 машина куела.

“Петербург сәясәте” иҗтимагый элемтәләр үсеше фонды фикеренчә, Россиянең иң социаль-сәяси тотрыклы 10 төбәге арасында Татарстан беренче урында. Безнең республика, 8,3 балл җыеп, Якутияне (8,2) һәм Башкортстанны (8,0) узып киткән. 4 нче урыннан 10 нчы урыннарны Төмән, Кемерово, Белгород, Чукотка, Калуга, Магадан, Тамбов өлкәләре алган.

Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты вакытлы күчмә сәүдә объектларын урнаштыру хокукын сату буенча 2016 елның 29нчы августына билгеләнгән аукцион сатулар хакында хәбәр итә.