август, 2016 ел
сишәмбе

Татарстан игенчеләре быел 4 млн тоннадан артык ашлык җыеп алырга ниятли. Әлегә аның 3 млн тоннасы җыелган. Бу хакта бүген “Татар-информ” мәгълүмат агентылыгы уздырган матбугат конференциясендә республика авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов хәбәр итте.

Быел Татарстанда кайбер хуҗалыклар гектарыннан 70 центнерга кадәр уңыш алуга ирешкән. Бүген “Татар-информ” мәгълүмат агентлыгы уздырган матбугат конференциясендәреспублика авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов мондый уңыш алу сере белән бүлеште.

ТР Премьер-министры Илдар Халиков бүген Татарстан Хөкүмәте йортында ТРда 2014-2020 елларга кабул ителгән Дәүләт прогаммасын тормышка ашыру мәсьәләләре буенча киңәшмә уздырды. Киңәшмә видеоконференция рәвешендә республика районнары белән берлектә үтте, диелә ТР Президенты матбугат хезмәте хәбәрендә.

Россия Үзәк банкы тарафыннан яңа банкнотлар өчен уздырылган бәйге шактый кызу бара.

Бүген Эчке эшләр министрлыгының Татарстан буенча ЮХИДИ идарәсендә узган матбугат конференциясендә ведомство башлыгы Рифкать Миңнеханов пенсиягә китәчәген игълан итте. Ул 8 ноябрьгә кадәр (алдагы ике ел өчен) ялда булачак.

Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты җир участокларын куллануга бирү буенча 2016 елның 9нчы сентябрена билгеләнгән аукцион сатулар хакында хәбәр итә. Сатуга 8 җир участогы куела.