гыйнвар, 2015 ел
дүшәмбе
Бүген Хезмәт Даны орденының тулы кавалеры Афзалтдинов Нәфис Әбелгата улына 75 яшь тула. Аны юбилее белән Әлмәт районы башлыгы Мәҗит Хаҗипов котлады. Ул юбилярга район советының һәм башкарма комитетының Мактау грамотасын, чәчәкләр тапшырды. Район башлыгы ветеранга хәерле озын гомер, тазалык теләде. “Сез безнең өчен һәм яшь буын өчен менә дигән үрнәк”, - диде Мәҗит Салихов.
2015 ел – Татар дин белгечләре елы, дип игълан ителгән. Бу хакта, Мәүлид бәйрәменә һәм Рабигыль-әүвәл аена багышланган тантаналы чарадан соң, Татарстан мөселманнары Диния нәзарәте рәисе, мөфти Камил хәзрәт Сәмигуллин белдерде.
2015 елда Татарстанда чәчүлек мәйданнар 2,9 млн га тәшкил итәчәк, бу үткән еллар дәрәҗәсендә диярлек.
“Район башлыгына сорау бир” рубрикасына килгән сорауга җавап.