Тимур Нагуманов гаеплеләрне халык мөрәҗәгатьләренә вакытында җавап бирмәгән өчен җәзалады

2024 елның 24 июле, чәршәмбе

Шәһәр Башкарма комитеты җитәкчесе Айнур Исхаков ӘМР башлыгы чаты эше һәм халык мөрәҗәгатьләре буенча оператив киңәшмә үткәрде. Киңәшмә район башлыгы Тимур Нагуманов кушуы буенча үткәрелде.

Киңәшмәдә ӘМР башлыгы чатына халыктан килгән мәсьәләләр һәм шикаятьләр каралды.

Кичә чатка Кадет паркында печән чабу турында мөрәҗәгать килде, әмма хезмәтләр вакытында җавап бирмәде. Район башлыгы Тимур Нагуманов гаеплеләрне җәзага тартуны таләп итте. Бүген кирәкле эшләр башкарылды.

Айнур Исхаков шулай ук гражданнар еш ала торган формаль һәм тулы булмаган җавапларны тәнкыйтьләде. Еш кына халык «Эшкә кабул ителгән» стандарт җаваплар ала, әмма шул ук вакытта аларның проблемасы кайчан һәм кем тарафыннан хәл ителәчәген белмиләр.

Шәһәр Башкарма комитеты җитәкчесе ассызыклаганча, җавапларның сыйфаты тиешенчә булмаган өчен җитди шәхси җаваплылык кулланылачак. Хезмәткәр җавап бирсә дә, аның турыдан-туры җитәкчесе дә бу эшне оештыру өчен җаваплы.

Айнур Исхаков шәһәр хезмәтләреннән гражданнар мөрәҗәгатьләре белән эш итүгә тагын да тирәнрәк һәм җаваплырак карауны таләп итте. Проблемаларның асылына төшенү һәм аларны оператив хәл итү - җитәкчеләрнең турыдан-туры бурычы.