Әлмәттә кече Сабантуй: елмаю һәм уңай тулы бәйрәм

2024 елның 13 июле, шимбә

12 июльдә Әлмәттә мөмкинлекләре чикле кешеләр өчен Сабантуй узды. Әлмәт муниципаль районы җитәкчелегеннән барлык җыелганнарны бәйрәм белән котлады һәм сәламләде ӘМР Советы Аппараты җитәкчесе Роза Әфләтунова.

«Бүген монда кайнар йөрәкле, үз шәһәрләрен яраткан һәм кадерләгән битараф булмаган кешеләр җыелды. Һәркемгә мәхәббәт, игелек, тынычлык, иминлек телим, сез һәрвакыт үзегезне кирәкле һәм мөһим кешеләр итеп хис итүегезне телим. Бәйрәм белән!» - бәйрәм кунакларын Роза Әфләтунова сәламләде.

Социаль яклау идарәсе башлыгы Рөстәм Гәрәев билгеләп үткәнчә, кече Сабантуй чарада катнашучылар өчен бик мөһим, бу шундый зур җәмәгатьчелек белән очрашу, яңалыклар белән уртаклашу, уңышлар, күңелле һәм файдалы вакыт үткәрү өчен тагын бер чыбык.

Сабантуй вакытында шулай ук төрле эшчәнлек өлкәләрендә үзләрен күрсәткән һәм инде күп еллар авыр тормыш хәлендә калган кешеләргә ярдәм итүче битараф булмаган гражданнарны бүләкләү тантанасы уздырылды.

Кунаклар өчен мастер-класслар, спорт уеннары һәм ярышлар, җирле артистлар катнашында концерт программасы оештырылды. Катнашучылар истәлекле бүләкләр һәм сувенирлар алдылар. Чара дуслык атмосферасында узды һәм барлык катнашучыларга бик күп уңай эмоцияләр бүләк итте.