Югары нефть мәктәбенең дипломы булган белгечләренең беренче чыгарылышы

2024 елның 7 июле, якшәмбе

2024 елда Әлмәт дәүләт технология университетының «Югары нефть мәктәбе» чыгарылышы уку йорты тарихына яңа статус алганнан соң беренчесе буларак керде.

Быел 288 бакалавр һәм магистр дипломнар алды, шуларның 33е университетны отличие белән тәмамлады.

Дипломнарны тапшыру тантанасында ректор Александр Дьяконов, «Татнефть» ААҖ генераль директоры Наил Маганов һәм Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Айдар Каюмов катнашты. Алар чыгарылыш сыйныф укучыларын котладылар һәм аларга киләчәк карьераларында уңышлар теләделәр.

«Бүген сезнең алда киң перспективалар ачыла. Сез - безнең киләчәгебез, нефть-газ тармагының һәм бөтен районыбызның киләчәге. Сезнең һәрберегез туган як һәм тулаем ил үсешенә лаеклы өлеш кертәчәгенә ышанам», - дип билгеләп үтте Айдар Каюмов.

Югары нефть мәктәбе - «Татнефть " ААҖнең уникаль проекты, анда бер мәйданчыкта югары уку йорты, тармак фәненең һәм производствосының синергиясе гамәлгә ашырыла. Университет базасында ике алдынгы инженерлык мәктәбе эшли, алар киләчәк инженерларын әзерләүнең яңа форматын кертергә, фәнни-технологик үсешнең өстенлекле юнәлешләре, критик һәм сквозный технологияләр буенча эшләнмәләрне тәэмин итәргә, Илнең суверенитетын һәм дәүләт бәйсезлеген ныгытуның төп стратегик бурычын тормышка ашырырга тиеш.

Наил Маганов укытучылар составына фидакарь хезмәтләре һәм талантлы белгечләр тәрбияләүләре өчен рәхмәт белдерде.

Чара студентларга дипломнар һәм концерт номерлары тапшыру белән дәвам итте.