Әлмәтнең яшь триатлетлары яңа биеклекләрне яулый

2024 елның 24 июне, дүшәмбе

Әлмәтне Татарстан Республикасының Көньяк-Көнчыгыш спорт башкаласы дип атарга була. Алга киткән спорт базасы аркасында Әлмәт даими рәвештә республика һәм бөтенроссия дәрәҗәсендәге ярышлар уздыру мәйданчыгына әверелә. Аларның берсе - tл саен үткәрелә торган «Триатлон ӘМР» спорт сменасы.

Быел җыенда триатлон буенча спорт секцияләреннән 200 бала катнашты. 21 көн дәвамында яшь спортчылар тырышып күнегүләр ясыйлар, дөрес тукланалар, ә буш вакытларында төрле теоретик дәресләргә, квестларга һәм мастер-классларга йөриләр.

«Триатлон ӘМР» кысаларында шәһәр сусаклагычы территориясендә ярышлар профильле сменаның йомгаклау чарасы булды. Финишка кадәр ярышларда катнашучыларга йөзәргә, йөгерергә һәм велосипедта йөрергә кирәк иде. Һава шартларын исәпкә алып, оештыручылар бассейнда йөзү буенча ярышлар үткәрделәр.

Һәр егет яхшы спорт әзерлеге генә түгел, яхшы нәтиҗәләр дә күрсәтте. Җиңүчеләр 5 яшь категориясендә билгеләнә, 7 яшьтән өлкәнрәк.

Бүләкләү тантанасын Әлмәт муниципаль районы Башкарма комитетының эшләр идарәчесе Әнүзәр Юнысов үткәрде.

«Сезне спорт сменасы тәмамлану белән котлыйм. Киләчәктә сезнең арада дөнья чемпионнары, Олимпия уеннарында катнашучылар һәм призерлар булыр дип өметләнәбез. Сезгә спортта яңа казанышлар, яңа рекордлар телим», - диде Әнүзәр Юнысов.

Чара медальләр, грамоталар, бүләкләр һәм гомуми фотография белән тәмамланды.