Бруцеллез юк: анализ нәтиҗәләре билгеле булды

2024 елның 20 июне, пәнҗешәмбе

Бруцеллез тикшеренүләре нәтиҗәләре тискәре нәтиҗәләр күрсәткән. Бу хакта «Әлмәт район дәүләт ветеринария берләшмәсе» ДБУ начальнигы Реваль Мөхәммәтҗанов хәбәр итте.

Барлык 457 баш терлек тикшерелгән. Ике параметр буенча нәтиҗәләрнең 100% тискәре булып чыга, бруцеллез чыгарыла. Хайваннар 21 көн дәвамында күзәтү астында булачак, шулай ук аларны башка инвазион авырулар һәм гельминтлар өчен тикшерәчәкләр.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, бу терлек Самар өлкәсеннән китерелгән. Ветеринария белгечләре халыкка кирәкле ветеринария чараларын вакытында үткәрү өчен хайваннарны кертү турында хәбәр итүне сорап мөрәҗәгать итәләр.

Әлмәт районы халкы Геофизика урамы, 15Б адресы һәм 8(8553) 44-27-27 телефоны буенча ветеринария медицинасы үзәгенә мөрәҗәгать итә ала.