Медицина хезмәткәре көне: ак халатлы геройларны хөрмәтләү

2024 елның 20 июне, пәнҗешәмбе

19 июньдә  «Нефтьче» мәдәният йортында медицина хезмәткәре көненә багышланган бәйрәм чарасы узды.

Бу үз тормышларын медицина белән бәйләгән һәркемнең бәйрәме – табиблар, шәфкать туташлары, санитарлар, фармацевтлар, җиһазлар уйлап табучылар, укытучылар һәм студентлар.

Әлмәт районы үз медицина хезмәткәрләре белән горурлана, аларның саны 4000 кешедән артып китә. Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Айдар Каюмов һәм «Татнефть» ААҖ генераль директорының социаль үсеш буенча урынбасары Рөстәм Мөхәммәдиев медицина хезмәткәрләрен бәйрәмнәре белән котладылар һәм авыр, әмма шундый мөһим хезмәтләре өчен тирән рәхмәт белдерделәр.

«Сезнең өчен бәйрәмнәр һәм ял көннәре юк, сезнең эшегез зур сабырлык, зур физик һәм рухи көч, белем, осталык, батырлык һәм рухи сизгерлек таләп итә. Көндәлек хезмәт нәтиҗәсе - меңнәрчә һәм меңнәрчә кеше гомерен саклап калу - барлык тырышлыкларны аклый», - дип билгеләп үтте Айдар Каюмов.

Җитәкчеләр сәламәтлек саклау ветераннарына һәм бүгенге көндә хәрби шартларда үз бурычларын үтәүче, махсус хәрби операциядә катнашучыларның гомерләрен саклап калучы медицина хезмәткәрләренә аерым рәхмәт белдерделәр.

Тантаналы программа кысаларында бүләкләү тантанасы узды. 150дән артык медицина хезмәткәре дәүләт, республика һәм район бүләкләренә лаек булды. Һәрбер исем тамашачыларның көчле алкышлары белән очрашты.

Бәйрәм чарасы иҗат коллективлары чыгышы белән дәвам итте.