Халыкара нефть-газ яшьләр форумы: тармак яшьләренең һөнәри үсеше өчен трамплин

2024 елның 19 июне, чәршәмбе

2024 елның 10-16 июлендә Татарстан Республикасында Югары нефть мәктәбе базасында 5 нче Халыкара нефть – газ яшьләр форумы узачак. Форум барышында студентлар, укытучылар, яшь белгечләр һәм галимнәр нефть-газ чыгару, нефть эшкәртү, нефть-газ химиясе, нефть-газ секторында индустриаль биотехнологияләр һәм цифрлы технологияләрне үстерү өчен чишелешләр эшләячәк.

Форум-Россия һәм БДБ илләренең ягулык-энергетика комплексы алдында торган актуаль тармак мәсьәләләрен хәл итү өчен Халыкара яшьләр мәгариф мәйданчыгы. Биш ел дәвамында форумда катнашучылар идеяләр эшлиләр, аларның иң көчлеләре алга таба гамәлгә ашыру өчен «Татнефть» ААҖ ярдәмен ала, ә аларның авторлары «Татнефть» ААҖдә түләүле стажировкалар үтәләр, аннан соң эшкә урнашу мөмкинлеге бар.

Бишенче Форум Россиянең 30дан артык төбәгеннән һәм БДБ илләреннән нефть-газ компанияләренең яшь белгечләрен, студентларны, магистрантларны, аспирантларны, университет укытучыларын берләштерәчәк.

Форумның төп вакыйгалары - ел саен үткәрелә торган Татарстан Республикасы һәм Хакатон нефть саммиты-белем бирү программасы, аның барышында 6 кешелек командаларда катнашучылар форум темалары буенча кейслар чишелешен эшләячәк.

Белем бирү программасы кысаларында катнашучылар команда белеменә тренинг узачак, халык алдында чыгыш ясарга һәм үз эшләрен тәкъдим итәргә өйрәнәчәк. Шулай ук командаларны Киләчәккә караш формалаштыруга багышланган форсайт-сессия, интеллектуаль уен, «Беренчеләр вакыты» турниры һәм тармак профессионаллары белән очрашулар көтә.

Форумның кульминациясе Хакатон проектларын презентацияләү һәм аларны экспертлар алдында яклау булачак. Финалистлар һәм җиңүчеләр зур бүләкләр алачак: форумның гомуми приз фонды 2 млн сумнан артык тәшкил итә.

Форумда катнашу өчен 28 июньгә кадәр конкурс сайлап алу узарга – www.ipyforum.ru сайтында теркәлергә һәм видео визитканы әзерләргә кирәк.

Проектны оештыручылар - Россия Федерациясе Энергетика министрлыгы, «Татнефть» ААҖ, Россия Энергетика министрлыгы карамагындагы Нефть-газ тармагының яшьләр советы. Белем бирү программасының операторы булып «Ышанычлы смена» хәйрия фонды тора. Форум CASE-IN халыкара инженерлык чемпионатының оештыру комитеты ярдәме белән уза.

Форум турында күбрәк мәгълүмат проектның Телеграм-каналында.