«Әлмәт-Водоканал» АҖ директоры Алексей Семенихин торба тишелүгә бәйле хәлгә комментарий бирде

2024 елның 18 июне, сишәмбе

«Суүткәргечтә авария булды. Якшәмбе көнне без оператив чаралар күреп, нәтиҗәләрне өлешчә бетерә алдык. Әмма торба шулкадәр тузган ки, вакытлыча ремонт ярдәм итә алмады. Системаны тулысынча ремонтлау өчен безгә кабат су бирүне туктатырга туры килде.

Якшәмбе көнне без су белән тәэмин итүне туктатмыйча ремонт эшләрен башкардык, ләкин дүшәмбе көнне балалар бакчалары сусыз калмасын өчен басым чикләнде. Кызганычка каршы, бүген иртән дәрт яңадан башланды. Хәзер без бу проблеманы чишәбез.

Көндезге сәгать икегә кадәр Урсала, ДСРК, РТС, Иске Әлмәт һәм беренче поселок микрорайоннарында су белән тәэмин итү торгызылыр дип планлаштырабыз. Хәзерге вакытта суүткәргечләрдә басым бар, ләкин ул нормативтан бераз түбәнрәк, шуңа күрә өске катлар кайбер кыенлыклар кичерергә мөмкин.

Барыгыздан да сабыр булырга сорыйбыз. Су каналы бу аварияне мөмкин кадәр тизрәк төзәтер өчен мөмкин булганның барысын да эшли.