Әлмәттә гомумшәһәр планеркасы узды

2024 елның 17 июне, дүшәмбе

Бүген, 17 июньдә, Әлмәт муниципаль районының гомумшәһәр планеркасы билгеләнүләрдән башланды. Александрова Алена Викторовна «Әлмәт муниципаль районы Гражданнарны яклау идарәсе» МКУ начальнигы вазыйфасына билгеләнде. Ачык конкурс нәтиҗәләре буенча Әлмәт муниципаль районы мәдәният идарәсе башлыгы вазифасына Салихова Лола Азатовна билгеләнде.

Шулай ук ачык конкурс нәтиҗәләре буенча «ГУАД» МУП директоры вазифасына Сафиуллин Рафис Сәлим улы билгеләнде.

Киңәшмәне ачып, район башлыгы Тимур Нагуманов шәһәрдә үткән масштаблы чаралар турында сөйләде. Шуларның берсе - аның исемендәге Р.Фәхретдин исемендәге үзәк мәчетнең күптән көтелгән ачылышы. Бәйрәм намазында Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов катнашты. Бәйрәм оешкан рәвештә һәм барлык традицияләрне үтәп узды.

Шулай ук, барлык санитар нормаларны исәпкә алып, корбан китерү мәйданчыклары оештырылган. Иң зурсы Экстрим-парк территориясе була. Бу мәйданчыкта тире һәм эчәк җыю өчен махсус контейнерлар урнаштырылган.

Район башлыгы Тимур Нагуманов барлык кирәкле санитар нормаларны һәм йолаларны үткәрү кагыйдәләрен үтәүне контрольдә тотуны йөкләде.

Моннан тыш, 14-16 июньдә шәһәр күлендә Триатлон буенча Россия беренчелеге һәм «Татнефть Әлмәт триатлоны» узды. Тимур Нагуманов шәһәр хезмәтләренә әлеге масштаблы спорт вакыйгасын югары оештырганнары өчен рәхмәт белдерде.

Шулай ук район башлыгы төзелеш буенча район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Илсур Сәлимгәрәевка мөрәҗәгать итте.

«Төзелеш сезоны актив дәвам итә, дедлайннар билгеләнгән. Барлык эшләрне мөмкин кадәр кыска вакыт эчендә югары сыйфат белән башкарырга кирәк», - дип ассызыклады Тимур Нагуманов.

Планеркада төп доклад белән Әлмәт халыкны эш белән тәэмин итү үзәге директоры Роберт Ганиев чыгыш ясады. Ул халыкны эш белән тәэмин итү үзәгенең 2023 елгы эш нәтиҗәләре һәм 2024 елга бурычлары белән уртаклашты.

Планерка ахырында Әлмәт муниципаль районы Советы Аппараты җитәкчесе Роза Афлятунова алдагы атнага планлаштырылган чаралар турында мәгълүмат бирде.