Кадерле әлмәтлеләр!

2024 елның 16 июне, якшәмбе

Сезне иң хөрмәтле һәм күптән көтелгән мөселман бәйрәмнәренең берсе-Корбан бәйрәме белән чын күңелдән котлыйм!

Бу бәйрәм, тамырлары белән гасырлар төпкеленә барып тоташа, тирән әхлакый мәгънәгә ия булган күп гасырлык дини һәм мәдәни традицияләрне саклый. Ул безгә мәхәббәт, шәфкатьлелек, гаделлек һәм якыннарыбыз турында кайгыртуның мөһимлеген исебезгә төшерә.

Әлмәттә төрле дин һәм конфессия вәкилләре яши. Нефть башкаласының мөселманнары һәм мөселман җәмгыяте районның иҗтимагый тормышында актив катнашалар, гаилә институтына, үсеп килүче буынны толерантлык рухында тәрбияләүгә зур игътибар бирәләр, хәйрия һәм мәгърифәтчелек эшчәнлеген үстерәләр.

Бүген Россия язмышы һәм алгы сызыктагы сугышчылар турында уйларыбыз бар. Бөтен мөселман җәмәгате Аллаһы Тәгаләгә тыныч күк һәм җирдә тынычлык өчен көрәшүче Россия сугышчылары өчен кайнар догалар белән мөрәҗәгать итә.

Бу изге бәйрәмдә догалар сугышчыларыбызга авыр сугыш хезмәте, җиңү өчен көч бирсен. Өйләренә исән - сау кайтсыннар. Ә без барыбыз бергә иҗади хезмәт өчен көч куярга, игелекле эшләр башкарырга омтылабыз, ярдәмгә һәм кайгыртуга мохтаҗ булганнарга ярдәм кулы сузабыз.

Изге Корбан бәйрәме безгә киләчәккә өмет уятсын, авырлыкларны һәм сынауларны җиңәргә ярдәм итсен. Барыгызга да нык сәламәтлек, бәхет һәм иминлек телим! Бәйрәм белән, кадерле әлмәтлеләр!

Әлмәт муниципаль районы башлыгы,

Тимур Нагуманов