Тимур Нагуманов хәрбиләрнең ике гаиләсен балалар тууы белән котлады

2024 елның 12 июне, чәршәмбе

Бу бәйрәм көнендә район башлыгы Тимур Нагуманов хәрбиләрнең ике гаиләсен балалар тууы белән котлады.

Яшь әниләр һәм балалар үзләрен яхшы хис итәләр. Алар хәзер хәрби постта булган ирләре белән элемтәдә торалар.

Мобилизация игълан ителгәннән бирле Әлмәттә 37 бала туган.

«Хәзер безнең бурыч — хәрбиләрнең барлык гаиләләрен кайгырту һәм игътибар белән әйләндереп алу», - дип билгеләп үтә ил Президенты Владимир Путин.

МХОдә катнашучылар һәм аларның гаиләләре аерым игътибарга мохтаҗ. Мобилизация игълан ителгәннән бирле барлык кирәкле ресурслар Әлмәттән МХОдә катнашучыларга һәм аларның гаиләләренә ярдәмгә юнәлтелгән. Исегезгә төшерәбез, районда яшьләр үзәгендә урнашкан мобилизацияләнгән гаиләләрне һәм волонтерларны озата бару штабы уңышлы эшли. Кирәкле мәгълүмат алу өчен сез һәрвакыт 8(8553) 26-01-01 номеры буенча мөрәҗәгать итә аласыз.