Район башлыгы Тимур Нагуманов чыгарылыш сыйныф укучыларын соңгы шалтырату белән котлады

2024 елның 25 мае, шимбә

25 майда бөтен ил буенча традицион рәвештә соңгы мәктәп шалтыратулары яңгырый, алар уку елының тәмамлануын һәм чыгарылыш сыйныф укучылары тормышында яңа этапның башлануын билгели. Әлмәт муниципаль районы башлыгы Тимур Нагуманов балаларга котлау сүзләре белән мөрәҗәгать итте.

Районның барлык мәктәпләрендә күрсәтелгән видео мөрәҗәгатендә Тимур Нагуманов балаларга киләчәктә уңышлар теләде һәм аларның һичшиксез уңышларга ирешәчәкләренә ышаныч белдерде.

«Сезнең алда чиксез офыклар бар: бөтенләй яңа, кызыклы һәм бик якты, вакыйгаларга бай тормыш. Ышаныгыз, сезнең алдыгызда торган барлык сынаулар да куркыныч түгел. Мин ышанам, сез аларны җиңәрсез», - дип мөрәҗәгать итте чыгарылыш сыйныф укучыларына Тимур Нагуманов.

Соңгы кыңгырау чыгарылыш сыйныф укучылары өчен генә түгел, ә аларның әти-әниләре, укытучылары, бөтен педагогик коллектив өчен дә мөһим вакыйга. Бу-мәктәп тормышы үткәндә калган, ә алда яңа мөмкинлекләр һәм казанышлар көтә торган мизгел.

Чыгарылыш сыйныф укучыларыбызга бу мөһим чикне ышаныч белән каршы алырга һәм үз хыялларын һәм планнарын уңышлы тормышка ашырырга телибез!