Әлмәттә хезмәтне саклау буенча семинар узды

2024 елның 26 апреле, җомга

25 апрельдә Бөтендөнья хезмәтне саклау көне алдыннан Әлмәт муниципаль районы Башкарма комитетының зур залында «Хезмәт иминлеге. Заманча тенденцияләр».

Семинар эшендә Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының дәүләт хезмәтне саклау идарәсе бүлеге башлыгы Алла Курзенева, шулай ук «ЦПК-Татнефть» ДПО ЧОУ хезмәтне саклау өлкәсендә белгеч Диана Сәфәргалина, «Казан-Восток-Сервис» ҖЧҖ СИЗНЫ алга җибәрү һәм гамәлгә кертү бүлеге җитәкчесе Юлия Спирина, УПФР ДУ һөнәри куркынычларны иминләштерү бүлеге башлыгы ТР Әлмәт шәһәре Ирина Гатина.

Чара барышында производство травматизмын профилактикалау, һөнәри куркынычларны бәяләү, шәхси яклау һәм юып төшерү чараларын бирүнең бердәм типовой нормаларына күчү, ТР буенча РФ пенсия һәм социаль иминият фонды акчалары хисабына производство травматизмын һәм хезмәткәрләрнең һөнәри авыруларын киметү буенча кисәтү чараларын финанс белән тәэмин итү мәсьәләләре каралды, шулай ук хезмәт законнарындагы үзгәрешләр турында сөйләделәр.

Семинарда Әлмәт муниципаль районы җитәкчеләре, хезмәтне саклау белгечләре, оешма һәм предприятие вәкилләре катнашты. Барлыгы 130дан артык кеше.

Семинарда катнашучыларга Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгыннан белешмә-методик материаллар җыелмасы бирелде.

Министрлык вәкиле семинарның нәтиҗәлелеген билгеләп үтте һәм чараны оештыруда ярдәм иткәне өчен Әлмәт муниципаль районы Башкарма комитетына рәхмәт белдерде. Катнашучылар яңа белемнәр алдылар һәм алган күнекмәләрен ныгыттылар.