Мобилизацияләнгән әлмәтлеләр отпускка килделәр

2023 елның 17 марты, җомга

Бүген Әлмәттән берьюлы өч мобилизацияләнгән хәрби хезмәткәр отпускка килде. Хезмәт урыныннан Татарстан солдатларының билгеләнгән урынга килүе үзәкләштерелгән рәвештә оештырылды.

Отпускка килгән Әлмәт егетләре белән шәһәрнең хәрби комиссары Ришат Сабиров очрашты. Ул хезмәтләре өчен рәхмәт сүзләрен белдерде, аларга гаиләдә яхшы вакыт үткәрергә һәм яңа көчләр белән үз взводларына кайтырга теләде.

Ерак юлга карамастан, безнең сугышчылар күтәренке һәм яхшы кәефтә күренәләр иде.

- Татарстаннан күп кенә балаларга отпуск бирделәр. Бу, әлбәттә, республика командованиесе ярдәменнән башка мөмкин түгел. Күргәнегезчә, без сезнең алда, тереләр, сәламәт. Урыннарда барыбыз да хәрби бурычларны үтибез. Моның өчен шартлар тулысынча тудырылган, - дип уртаклашты сугышчыларның берсе.

Алар район җитәкчелегенә, оешмаларга, предприятиеләргә һәм барлык әлмәтлеләргә гуманитар ярдәм күрсәткәннәре һәм, әлбәттә, мораль ярдәм күрсәткәннәре өчен рәхмәт сүзләрен җиткерделәр.

- Үзегезнекеннән ерак булганда, һәр вак нәрсә – хат, чулпы, ризык шундый туган һәм якын булып тоела. Без һәрвакыт сезнең кайгыртуыгызны, безнең өчен борчылуыгызны тоябыз һәм бу рух төшенкелегенә бирелмәскә, алга таба көрәшергә көч өсти. Шуңа күрә безне Җиңү белән генә көтегез, - дип билгеләп үтте башка солдат.

Мобилизацияләнгән егетләрнең берсе әнисен, аны белгертмичә,  сөендерергә теләгән. Хәрби комиссариаттан соң ул чәчәкләр бәйләме белән өенә кайтып китә. Без бу бәхетле минутларга шаһит була алдык.

Барлык егетләребезгә дә хезмәтләрен уңышлы дәвам итәргә һәм исән-сау өйләренә кайтырга телибез.