Әлмәттә яшьләр сәясәтен гамәлгә ашыру иң яхшысы дип танылды!

2023 елның 10 марты, җомга

Казан шәһәрендәге Яшьләр министрлыгында Татарстанның төрле шәһәрләрендә яшьләр сәясәте эшенә йомгак ясадылар. 2022 елда Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләрендә дәүләт яшьләр сәясәтен гамәлгә ашыруның нәтиҗәлелеген бәяләү нәтиҗәләре буенча Әлмәт муниципаль районы Татарстан Республикасының барлык районнары һәм шәһәр берәмлекләре арасында 1 урынны алды.

Искәртеп узабыз, икенче ел рәттән Әлмәт яшьләр сәясәтен тормышка ашыруда иң яхшысы була!

Икенче урында-Яр Чаллы, өченчедә-Түбән Кама шәһәре.

2023 елга яшьләр сәясәте өлкәсенең бурычлары үз эченә ала:

- «И.М. Галиев исемендәге мәдәният йорты " яшьләр үзәге бинасында яшьләр өчен чараларны капиталь ремонтлау һәм гамәлгә ашыру. Креатив индустрияләр өлкәсендә иң яхшы яшьләр инициативаларына һәм идеяләренә ярдәм итүгә юнәлдерелгән 57,14 млн. сум күләмендә федераль бюджеттан субсидияләр хисабына;

- ТР яшьләр үзәкләренең матди базасын капиталь ремонтлау һәм ныгыту программасы буенча "Родничок" яшьләр (яшүсмерләр) клубын рапиталь ремонтлау;

Яшьләр арасында яшьләргә психологик ярдәм үзәген популярлаштыру;

- Республиканың көньяк-көнчыгыш оешмалары белән уртак эш һәм системалы хезмәттәшлек аша студент хезмәт отрядлары яшьләренең хезмәттәшлеген ныгыту.

Яшьләр арасында патриотик тәрбия, иреклелек һәм асоциаль күренешләрне профилактикалау буенча чараларны популярлаштыру.