Приоритетта-гаиләнең тормыш сыйфатын күтәрү

2023 елның 21 феврале, сишәмбе

20 февральдә МББУ «Татарстан нефтенең 70 еллыгы исемендәге 25нче урта мәктәп» базасында «Белемле ата-ана мәктәбе» дип аталган зона семинар-презентациясе узды.

Анда мәгариф бүлеге хезмәткәрләре, мәктәп директорлары, балалар бакчалары мөдирләре, шулай ук республиканың көньяк-көнчыгышындагы 10 муниципаль районнан педагог-психологлар һәм сыйныф җитәкчеләре катнашты.

Проектның модераторы - филология фәннәре кандидаты, язучы, педагог, «Гаилә әлифбасы» АКБОга нигез салучы, «ИИДСВ РАО» ФДБФУ белгече, РФ Дәүләт Думасының Гаилә, хатын-кызлар һәм балалар мәсьәләләре комитеты эксперт советы әгъзасы, РФ Хөкүмәте каршындагы балачак унъеллыгын уздыру буенча Координация советы каршындагы эшче төркем әгъзасы Диана Машкова төп игътибарны балалар һәм ата-аналар мөнәсәбәтләрен яхшырту, гаилә эчендәге балаларны профилактикалау мәсьәләләренә юнәлтте конфликтлар һәм гаиләләрнең тормыш сыйфатын яхшырту.

Семинар барышында мәгариф өлкәсе хезмәткәрләре яшүсмерләр белән ышанычлы мөнәсәбәтләр урнаштыру, яшьләрнең дисциплинасы һәм иреге турында фикер алыштылар.