май, 2017 ел
җомга

Җиңү көне уңаеннан уздырылган очрашуда район башлыгы Мактаулы гражданнарның Әлмәт үсеше турындагы фикерләрен тыңлады, киләчәккә планнар белән таныштырды.

9 май көнне Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 72 еллыгын үткәрү уңаеннан Әлмәттә транспорт хәрәкәте чикләнә.

Район башлыгы Айрат Хәйруллин Бөек Ватан сугышында катнашучы ветеранда Загит Мухаметшинда кунакта булып кайтты. Аны  шәхсән якынлашып килүче Җиңү Көне белән котлады.

13 нче майда Әлмәттә дуатлон буенча 1 Россия Кубогы этабы һәм ФТР Кубогы узачак. Әлмәт муниципаль районы Беренчелеге һәм чемпионаты. Парадны ачу 9.00.

Вакантлы вазыйфаны биләп торуга вакансия ачылды. Әлмәт муниципаль районы башкарма комитетының төзелеш, элемтә, транспорт һәм юл хуҗалыгы идарәсе начальнигы вазыйфасын биләп торуга вакансия ачылды.

"Кайнар линия"гә ветераннардан сораулар кабул ителәчәк.

Әлеге зиаратта илленче елларда Әлмәтне төзи башлаган хәрбиләр җирләнгән.

Сәламәтлек саклау идарәсендә талпан энцефалитын профилактикалауга багышланган  матбугат конференциясе узды. Анда  Роспотребнадзор,  "АЦРБ", "АЦМП" белгечләре катнашты.