Әлмәттә ресурс белән тәэмин итүче предприятиеләр кышка әзер

2016 елның 26 октябре, чәршәмбе

Бүген республикада җылылык челтәрләрен норматив хәлгә китерү мәсьәләсе хәл ителде.

Әлмәт муниципаль районы ресурслар белән тәэмин итүче предприятиеләре  бу юнәлештә дә зур эш башкарылды. ААҖ "Әлмәт җылылык челтәрләре"  әзерлек кышкы ягулык сезонына эш алып барды.  Җылылык һәм кайнар су  белән тәэмин итү челтәрләре реконструкцияләнде һәм капиталь ремонтланды. Казаннар, өстәмә җиһаз  җылыту һәм яктырту җитештерү, биналарны һәм корылмаларны иде 100% ка ремонтланды. "Светсервис" МУП предприятиясе эксплуатацияләүгә 173 котельный әзерләде. Котельныйларда пар казаннарын  алыштыру буенча  Миңлебай, Кичучат,  Новотроицк балалар бакчаларында эшләр башкарылды. 10 котельный  "ҖЧҖ " Альтехносервис"карамагында. Биредә шулай ук барлык техник эшләр башкарылган. "АҖ Әлмәт-Водоканал" су челтәрләрен һәм суүткәргеч коеларны капиталь ремонтланган. Бүгенге көндә  район һәм шәһәрдә барлык котельныйлар  тулы күләмдә эшли.