Район башлыгының элеккеге урынбасары Марат Гыйрфанов Әлмәт муниципаль районының "Казанышлары өчен" мактау билгесе белән бүләкләнде

2024 елның 24 сентябре, сишәмбе

23 сентябрьдә Әлмәт муниципаль районы Советының чираттан тыш кырык дүртенче сессиясе булды. Анда Совет депутатлары, шәһәр прокуроры, хокук саклау органнары вәкилләре, Контроль-күзәтчелек органнары хезмәткәрләре, Совет һәм Башкарма комитет җитәкчеләре, шулай ук массакүләм мәгълүмат чаралары катнашты.

Депутатлар район башлыгы Тимур Нагуманов рәислегендә кадрлар үзгәрү сәбәпле Татарстан Республикасы Әлмәт муниципаль районы башлыгы урынбасары Марат Гыйрфановның вәкаләтләрен вакытыннан алда туктату мәсьәләсен карадылар. Ул Лениногорск районында башкарма комитет җитәкчесе вазыйфаларын башкаручы итеп билгеләнде.

Район башлыгы Марат Гыйрфановның озак вакыт Татарстан Республикасының кадрлар резервында булуын һәм аның яңа, бик җаваплы вазыйфага билгеләнүе закончалыклы булуын билгеләп үтте.

— Марат Нилевич - иң тәҗрибәле, абруйлы һәм белемле җитәкчеләрнең берсе. Ул Әлмәтнең Туган кешесе, безнең нефтеградның һәр урамын һәм тыкрыгын белә. Шәһәр проблемаларын хәл итүгә һәрвакыт күңелем белән карый идем. Иң катлаулы мәсьәләләр һәрвакыт аның белән бергә тикшерелде һәм хәл ителде, һәм без һәрвакыт аның фикеренә колак салдык. Лениногорск районы өчен бу зур казаныш, — дип ассызыклады Тимур Нагуманов үз чыгышында.

Район башлыгы Марат Нилевичны яңа вазыйфага билгеләнүе белән котлады һәм уңышлар теләде.

«Ышанам ки, Сезнең җитәкчелектә район үзенең алга таба үсешен дәвам итәчәк. Без шулай ук уртак яклар таба һәм нәтиҗәле хезмәттәшлекне дәвам итә алырбыз дип өметләнәбез», — дип мөрәҗәгать итте ул.

Марат Гыйрфановны озатып йөргәндә, район башлыгы барлык әлмәтлеләр һәм депутатлар корпусы исеменнән күпьеллык хезмәтләре һәм район үсешенә төрле постларда зур өлеш керткәннәре өчен рәхмәт сүзләрен җиткерде, Әлмәт муниципаль районының "Казанышлары өчен" мактау билгесе белән бүләкләде.

Марат Нилевич үзенең җавап сүзендә командага, көрәштәшләренә, җитәкчеләргә һәм район халкына уртак хезмәтләре һәм бай һәм кызыклы еллар өчен рәхмәт белдерде.

«Мин республиканың нефть башкаласында эшләгән вакытымны зур җылылык белән искә алачакмын», — дип ассызыклады ул.

Депутатлар аягүрә басып һәм озак алкышлар белән Марат Гыйрфановны озатып калдылар.