Гомумшәһәр планеркасы: җылыту мәсьәләләре район башлыгы контролендә

2024 елның 23 сентябре, дүшәмбе

Бүген, 23 сентябрьдә, гомумшәһәр планеркасында Әлмәт муниципаль районы Башкарма комитетының Мактау грамоталары һәм котлаулар тапшырылды. Татарстан Республикасы Кулланучылар күзәтчелеге идарәсенең Әлмәт, Лениногорск, Мөслим һәм Сарман районнарындагы территориаль бүлеге башлыгы Ирина Хәйруллина үзенең туган көнен билгеләп үтте.

Район башлыгы Тимур Нагуманов шулай ук кадрлар билгеләү турында хәбәр итте: элек «яшьләргә ярдәм итү үзәге» муниципаль учреждениесе директоры булып эшләгән Ксения Амерханова 20 сентябрьдән Әлмәт муниципаль районының балалар һәм яшьләр эшләре идарәсе начальнигы итеп билгеләнде.

Район башлыгы билгеләп үткәнчә, балалар һәм яшьләр эшләре идарәсе республикада һәрвакыт иң яхшыларның берсе булды һәм лидерлыкны саклап калу өчен вакыттан бер адым алда булырга кирәк.

Вадим Куклин «Россия Почтасы» АҖнең «Татарстан почтасы» ФПХИ Әлмәт районара почтамты башлыгы итеп билгеләнде.

Гомумшәһәр темаларына күчеп, Тимур Нагуманов җылылык мәсьәләләрен вакытында хәл итүнең мөһимлеген ассызыклады:

«Кыш якынлаша. Безгә безне көткән катлаулы шартларга әзер булырга кирәк. Беренче чиратта-проблемалы урыннарны билгеләү һәм аларны бетерү буенча оператив чаралар күрү. Төзекләндерү эшләрен төгәлләргә, социаль өлкә объектларын, аеруча балалар бакчаларын, мәктәпләрне һәм хастаханәләрне әзерләргә кирәк. Шулай ук торак йортларда, бигрәк тә күп фатирлы йортларда җылыту системаларының әзерлеген тикшерергә кирәк».

Район башлыгы шулай ук шәһәрне чүпли торган санкцияләнмәгән реклама белән көрәшү чараларын күрергә кушты.

Тимур Нагуманов агач утыртуга ныклап әзерләнергә һәм үсентеләр санын мөмкин кадәр арттыру өчен аны сыйфатлы итеп үткәрергә кушты.

Планеркада төп доклад белән Әлмәт үзәк хастаханәсе баш табибы вазыйфаларын башкаручы Илдар Рәхимуллин чыгыш ясады. Ул халыкны профилактик тикшерүләр үткәрү һәм диспансерлаштыру тәртибе турында сөйләде һәм шәһәр оешмаларында һәм предприятиеләрендә мәгълүмати эшне активлаштырырга өндәде.

Аннары ӘМР Советы Аппараты җитәкчесе вазифаларын башкаручы Айнур Исхаков 16 сентябрьдәге гомумшәһәр атналык планеркасының беркетмәсе үтәлеше белән таныштырды һәм алдагы атнага планлаштырылган чаралар турында сөйләде.