Клара Цеткин йорты ишегалдында менә шундый үзгәреш!

2024 елның 6 сентябре, җомга

Һәм андый ишегаллары күп-программаны гамәлгә ашыруның 5 елында Әлмәт районында 300 ишегалды территориясе ремонтланган инде! Боларның барысы да «Безнең ишегалды» республика программасы ярдәмендә мөмкин булды.

Программа ярдәмендә безнең районда йөзләгән ишегалды Яңа тормыш алды: биредә балалар өчен уен мәйданчыклары, ял итү зоналары, заманча спорт объектлары барлыкка килде, шулай ук асфальт түшәмәләрне ремонтлау, яшелләндерү һәм яктырту эшләре башкарылды.

2019 елда программа Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутатлары тарафыннан тәкъдим ителде һәм республика рәисе Рөстәм Нургали улы Миңнеханов тарафыннан хупланды.

Район башлыгы Тимур Нагуманов билгеләп үткәнчә, халык алдында мөһим сәяси вакыйга - 7 нче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советына депутатлар сайлау көтә. Ул ассызыклаганча, сайлау хокукына ия булган һәр әлмәтленең бу сайлауларда катнашуы республиканың киләчәк үсеше өчен зур әһәмияткә ия.