Татарстан яшьләренең республика министрлыкларында һәм ведомстволарында стажировка узу мөмкинлеге бар

2024 елның 4 сентябре, чәршәмбе

Татарстанда «Өскә!» Республика конкурсының 15 нче юбилей сезонына гариза бирү кампаниясе башланды, аның кысаларында конкурста катнашучыларның Татарстан Республикасының 12 министрлыгында һәм ведомствосында стажировка узу мөмкинлеге булачак. Конкурс яшьләрнең үз-үзләрен тормышка ашыру мөмкинлеге бирә һәм «Мәгариф» милли проекты максатларына туры килә.

«Бу проект республикада социаль лифтларның ничек эшләвенең ачык мисалы. 2009 елдан башлап Кадрлар резервы аша 2 меңнән артык кеше узган, аларның күбесе төрле өлкәләрдә югары вазыйфалар били. Шул исәптән безнең яшьләр оешмаларының хәзерге җитәкчеләре нигездә кадрлар мәктәбен тәмамлаучылар. Проект катнашучыларга теоретик белемнәр алу гына түгел, ә аларны практикада куллану һәм теге яки бу хакимият органының ничек төзелгәнен һәм эшләвен эчтән белү мөмкинлеге бирә», - дип билгеләп үтте ТР Яшьләр эшләре министры Ринат Садыйков.

Катнашучылар өчен идарә итү сәләтләрен үстерүгә юнәлдерелгән белем бирү программасы оештырылачак, шулай ук төрле конкурс сынаулары узачак, аларның нәтиҗәләре буенча иң яхшы конкурсантлар стажировкага китәчәк һәм республика министрлыкларына һәм ведомстволарына эшкә урнашу мөмкинлеге алачак.

Конкурста Татарстан Республикасында Россия Федерациясе гражданлыгы булган 18 яшьтән 35 яшькә кадәрге кеше катнаша ала.

Катнашырга теләге булган һәркемгә 2024 елның 26 сентябренә кадәр түбәндәгеләрне үтәргә кирәк:

1. Сайтта гариза бирергә https://rezervrt.ru/projects/vverx/;

2. Сайтта бирелгән форма буенча резюме тутырырга;

3. ВКонтакте социаль челтәрендә тәкъдим ителгән темаларның берсенә пост язарга/видео төшерергә: «Дәүләт хезмәте үз – үзеңне тормышка ашыру өчен платформа буларак», «Ни өчен яшь кеше өчен дәүләт хезмәте - карьера төзү мөмкинлеге» яки «Заманча дәүләт хезмәткәре образы», #Вверх2024 хэштегын куеп, @vverhrt аккаунтын билгеләргә.

Конкурс «Татарстан Республикасы Иҗади яшьләр академиясе» төбәк иҗтимагый оешмасы тарафыннан Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы ярдәмендә үткәрелә.

Белешмә өчен:

«Өскә!» республика лидерлар конкурсы - бу Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте һәм җирле үзидарә органнары, учреждениеләр һәм оешмалар, яшьләр иҗтимагый берләшмәләре өчен идарәче кадрлар әзерләү һәм стажировкалау механизмын булдыруга юнәлдерелгән конкурс.