«Парламент 2030» закон чыгару инициативаларының бөтенроссия яшьләр конкурсы турында

2024 елның 3 сентябре, сишәмбе

15.08.2024 елдан «Парламент-2030» ХIV Бөтенроссия закон чыгару инициативалары конкурсы старт алды.

Ел саен конкурс сезоннары тематик юнәлешләргә ия. Конкурсның XIV сезонының төп тематик линиясе-буыннарның тарихи хәтерен ныгыту.

Патриотик тәрбия өлкәсендә закон чыгару инициативалары: (немец-фашист илбасарлары һәм аларның булышчылары тарафыннан геноцидка дучар ителгән затларны яклау). Шулай ук:

🔹 «Ясалма интеллект турындагы законнарны камилләштерү өлкәсендә закон чыгару инициативалары»;

🔹 «Милләтнең гаиләсенә һәм сәламәтлегенә ярдәм итү өлкәсендә закон чыгару инициативалары»;

🔹 «Россиянең спорт суверенитеты өлкәсендә закон чыгару инициативалары»;

🔹 «Россия Федерациясендә яшьләр сәясәте һәм патриотик тәрбия өлкәсендәге закон чыгару инициативалары»;

🔹 «Россия территориясендә префенциаль салым режимнары өлкәсендә закон чыгару инициативалары»;

🔹 «Россия Федерациясендә технологик база турында законнар кылу өлкәсендә закон чыгару инициативалары»;

🔹 «Россия Федерациясендә кече һәм урта бизнесны җайга салу өлкәсендә закон чыгару инициативалары»;

🔹 «Әйләнә-тирә мохитне саклауны хокукый җайга салу юнәлеше өлкәсендә закон чыгару инициативалары».

Конкурс Татарстан Республикасы Дәүләт Советы; Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы; Татарстан Республикасы спорт министрлыгы; «Россия юристлары ассоциациясе» Гомумроссия иҗтимагый оешмасы; талантлы яшьләргә ярдәм итүнең «Интеграция» милли системасы, Казан (Идел буе) федераль университеты һәм башка оешмалар тарафыннан хупланды.

Конкурс турындагы Нигезләмә һәм кушымта үрнәге нигезендә рәсмиләштерелгән конкурс эшләре түбәндәге электрон адреска кабул ителә: alumni.magurt@gmail.com 20.09.2024 кадәр.

Быел конкурста катнашучыларның эшләрен кабул итү һәм конкурсның эксперт советы утырышы online-режимда узачак.

Шул ук вакытта конкурс җиңүчеләрен бүләкләү гадәттәгечә көндезге форматта планлаштырылган