Әлмәттә яшь нефтьчеләр арасында һөнәри осталык конкурсына старт бирделәр

2024 елның 1 сентябре, якшәмбе

Бүген, 1 сентябрьдә, Әлмәттә Нефть һәм газ сәнәгате хезмәткәрләре көнен билгеләп үтәләр. Шәһәр гаять зур бәйрәм мәйданчыгына әверелде-массакүләм чаралар дистәләгән локацияләрдә оештырылган.

Бәйрәм чараларына «Юбилейный» Спорт сарае каршындагы мәйданда һөнәри осталык конкурсы старт бирде. Тантаналы ачылышта Татарстан рәисе Рөстәм Миңнеханов, «Татнефть» ГАҖ генераль директоры Наил Маганов, Татарстан Республикасы Рәисенең нефть сәнәгате мәсьәләләре буенча ярдәмчесе Шәфәгать Тәхаутдинов һәм район башлыгы Тимур Нагуманов катнашты.

Республика рәисе билгеләп үткәнчә, катлаулы геосәяси шартларга карамастан, безнең компанияләр, шул исәптән республиканың «Татнефть» ГАҖ флагманы. В.д. Шашина алга таба алга баруын дәвам итә, производство эшчәнлегенә заманча технологияләр һәм цифрлы чишелешләр кертеп, технологик лидерлыкка ирешә.

"Бүген биредә үз эшләрен белүләрен исбатлаган иң талантлы хезмәткәрләр җыелган. Ышанам ки, һөнәри осталык конкурсы сезгә белемегезне, күнекмәләрегезне һәм осталыгыгызны күрсәтергә, тәҗрибә уртаклашырга, карьера үсеше өчен яңа мөмкинлекләргә ирешергә мөмкинлек бирәчәк", - дип мөрәҗәгать итте ул ярышларда катнашучыларга.

Исегезгә төшерәбез, һөнәри осталыкка иң беренче конкурс 1970 елда «Әлмәтнефть» нефть-газ табу идарәсендә нефть чыгару, скважиналарны җир асты ремонты, катлам басымын саклау цехларында уздырылган иде. 1975 елдан НГДУ арасында аерым нефть белгечлекләре буенча ярышлар үткәрелә башлый. 1986 елда беренче тапкыр конкурс «Татнефть» берләшмәсе кысаларында оештырыла. 2003 елдан конкурс яшьләр конкурсы статусын алды, анда 35 яшькә кадәрге яшь хезмәткәрләр катнаша. Бәйрәм быел 54 нче тапкыр уздырыла.