Район башлыгы Тимур Нагуманов шәһәр сусаклагычында күчмә киңәшмә үткәрде

2024 елның 30 августы, җомга

Район башлыгы Тимур Нагуманов район һәм шәһәр хезмәтләре җитәкчеләре белән бергә шәһәр сусаклагычында күчмә киңәшмә үткәрде, анда территорияне төзекләндерү эшләренең барышы белән танышты.

Объектта эшләр тулы куәтенә бара. Яшелләндерү актив алып барыла-яңа агачлар һәм куаклар утыртылды. Яшел үсентеләрне тиешенчә карау өчен сусаклагычның бөтен территориясендә автомат рәвештә су сибү системасы урнаштырылган.

Шулай ук биредә ял итү зоналары - уңайлы өстәлләр һәм су янында уңайлы вакыт үткәрү өчен ятаклар булдырылган.

Яңалыкларның берсе экопарковка булдыру булды. Парковка ячейкаларына уңдырышлы грунт сибелгән һәм газон үләне чәчелгән. Мондый алым автомобильләр өчен билгеләнгән урыннарда да яшел зоналарны саклап калырга мөмкинлек бирә.

Район башлыгы шулай ук сусаклагыч территориясендә эшчәнлек алып баручы җирле эшмәкәрләр белән, аерым алганда, су аттракционнарын прокатлау пунктларының эше турында сөйләште.

Шәһәр сусаклагычы территориясен төзекләндерү «Торак һәм шәһәр мохите» милли проекты кысаларында «Уңайлы шәһәр мохите булдыру» Федераль проекты ярдәмендә гамәлгә ашырыла.