Татарстанда бизнес ачуга социаль контракт алырга теләүчеләр өчен 350 мең сумга кадәр белем бирүнең җиденче агымы башлана.

2024 елның 21 августы, чәршәмбе

26-29 августта «Минем бизнес» үзәге социаль контрактны алучылар өчен онлайн-укыту уздырачак. Социаль контрактлар нигезендә 350 мең сумга кадәр дәүләт ярдәме алу өчен укыту программасы «Кече һәм урта эшмәкәрлек һәм шәхси эшмәкәрлек инициативасына ярдәм» милли проекты ярдәмендә бушлай уза.

Татарстанда эш башлаучы эшмәкәрләргә ярдәм итү коралы кертелде. Татарстанда яшәүчеләр индивидуаль эшкуарлык эшчәнлеген яки үзмәшгуль буларак эшчәнлекне гамәлгә ашыруга социаль контракт төзи алалар. Социаль контракт төзегәндә дәүләттән 350 мең сумга кадәр грант алырга мөмкин.

Ярдәм алу өчен мәҗбүри шарт булган бизнес-план төзергә программада катнашучыларны «Минем бизнес» үзәгендә «Эшмәкәр әлифбасы» бушлай онлайн-курсында өйрәтәчәкләр. Шулай ук үзәк белгечләре катнашучыларны эшкуарлык эшчәнлеге нигезләренә һәм башка файдалы бизнес-күнекмәләргә өйрәтәчәкләр.

Укулар ай саен уза, 26 августта аның җиденче агымы башлана. 2024 елда республиканың 200 гә якын гражданы белем бирү чаралары белән колачланды.

Теркәлү МСП.РФ санлы платформасында уза.