Әлмәттә 6 нчы тапкыр шосседа велоузыш узды

2024 елның 17 августы, шимбә

Әлмәтне хаклы рәвештә Россиянең велостолицасы дип атыйлар. 6 нчы тапкыр безнең шәһәр велоспорт буенча «Tatneft Tour de Tatarstan. Almetyevsk 2024», илнең 16 төбәгеннән һәм 38 шәһәреннән 350дән артык профессиональ спортчы һәм һәвәскәрләрне җыеп.

Катлаулы һава шартларына карамастан, велоузыш якты һәм эмоциональ атмосферада узды. Катнашучылар 25, 50, 75 һәм 100 км дистанцияләрдә ярыштылар, ә Җанатарлар спортчыларга актив ярдәм күрсәттеләр.

25 километрлы дистанциядә Роман Рязанов һәм Роза Гарипова җиңүчеләр булдылар. Ир - атлар арасында 50 километрлы дистанциядә Әлмәт муниципаль районы Башкарма комитетының эшләр идарәчесе Әнүзәр Юнысов беренче урынны алды, хатын-кызлар арасында-Ксения Скворцова. Дистанция 75 километр - Иван Белоглазов һәм Анна Трубач. 100 чакрымга иң озын дистанциядә ир - атлар арасында - Данил Конотоп, хатын-кызлар арасында-Рената Нигъмәтуллина лидер.

Татарстан Республикасы балалар лигасы кысаларындагы ярышларда 120 дән артык яшь спортчы катнашты. Алар өчен 2 һәм 4 км дистанцияләр әзерләнде. Триатлон буенча Татарстан Республикасы балалар лигасының генераль партнеры «СМУ-88» компанияләр төркеме булды.

Әлмәттә спорт сезоны ахырына якынлаша. Алда тагын бер мөһим спорт вакыйгасы - 7 сентябрьдә узачак Әлмәт ярыммарафоны.