Мәгариф өлкәсендә яхшы хәбәр - яңа уку елына авыл мәктәбендә азык-төлек блогын ремонтлаганнар һәм балалар бакчасында капиталь ремонт ясаганнар

2024 елның 16 августы, җомга

Ел саен яңа уку елы алдыннан районыбызда мәгариф учреждениеләрен әзерләү актив алып барыла. Инфраструктураны яңартуга һәм ремонтлауга аерым игътибар бирелә.

Республика программасы буенча быел «Ямаши УББМ» МББУнең Борискино филиалында азык-төлек блогын ремонтлау төгәлләнгән. Ремонт барышында электр белән тәэмин итү, су белән тәэмин итү, ишекләр алыштырылды, идәннәр, стеналар, түшәмнәр яңартылды, бүлмә тышланды.

Шулай ук республика программасы кысаларында «Казлар-Аккошлар» 40нчы балалар бакчасында капиталь ремонт үткәрелгән. Монда тәрәзәләр, ишекләр, җылыту, су һәм канализация системалары алыштырылган, түбә яңартылган.