Татарстанлыларга 2025 елның беренче яртыеллыгына алдагы чор бәяләре буенча газета-журналларга алынырга бер атнадан да азрак вакыт кала

2024 елның 15 августы, пәнҗешәмбе

2025 елның беренче яртыеллыгына Россия почтасы тарафыннан июль аенда игълан ителгән вакытыннан алда язылу кампаниясе 20 августта тәмамланачак. Моңа кадәр республикада яшәүчеләрнең алдагы чор бәяләре буенча газета-журналларга язылу мөмкинлеге бар.

Акциядә 1200дән артык газета-журнал, шул исәптән Татарстан Республикасында чыга торганнары да катнаша. Алар арасында — балалар, ялтыравык, күңел ачу һәм тармак басмалары. Язылуны podpiska.pochta.ru сайтында рәсмиләштерергә мөмкин , Россия Почтасының мобиль кушымтасында, барлык почта бүлекчәләрендә һәм почтальоннарда. Вакытлы матбугатны онлайн язып алучы клиентларның исем яки Язылу индексы, тема, алфавит, мәнфәгатьләр буенча кирәкле басманы сайлап алу мөмкинлеге бар, ә рәсмиләштерү нибары берничә минут вакыт алачак.

Почта клиентлары шулай ук интернат-мәктәпләрдәге һәм балалар йортларындагы балаларга, ветераннарга, өлкән яшьтәге күршеләргә, картлар йортындагы инвалидларга яисә мохтаҗларга журнал һәм газеталарга хәйрия язылу ясый алалар. Моның өчен почта бүлекчәләрендә яисә «Игелек агачы» акциясе битләрендә регионны һәм социаль учреждениене сайларга кирәк, аның адресына язылу рәсмиләштереләчәк.