Әлмәттә гомумшәһәр планеркасы узды

2024 елның 15 июле, дүшәмбе

Бүген, 15 июльдә, гомумшәһәр планеркасы туган көннәр белән котлаудан башланды. Туган көнен район башкарма комитетының төзелеш һәм элемтә бүлеге башлыгы Аделина Петрова һәм Лесно-Кәләй авыл җирлеге башлыгы Линар Фаляхиев билгеләп үтә.

Киңәшмәне ачып, Әлмәт муниципаль районы башлыгы Тимур Нагуманов узган атнага йомгак ясады. Төп чараларның берсе - Халыкара Нефть-газ яшьләр форумы кысаларында узган нефть саммиты. Саммитта РФ энергетика министры Сергей Цивилев һәм Татарстан Республикасы Рәис Рөстәм Миңнеханов катнашты.

Тимур Нагуманов төзелеш объектларында башкарылган эшләрнең сыйфаты мәсьәләләренә аерым игътибар бирде. «Башкарылган эшләрнең темплары һәм сыйфаты - беренче тема», - дип ассызыклады ул, төзелеш буенча башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Илсур Сәлимгәрәевка бу юнәлештә контрольне көчәйтергә кушты.

Район башлыгы никах объектлары кабул ителми, бигрәк тә объектлар өлешчә Файдаланыла башлагач, сыйфатка игътибар итү мөһим, дип билгеләп үтте. «Җитештерү сыйфатына бик ачык карарга кирәк», - дип йомгаклады Тимур Нагуманов.

Планеркада төп доклад белән районның финанс-бюджет палатасы рәисе Зөлфия Шәйдуллина чыгыш ясады. Ул 2024 елның 1 яртыеллыгында муниципаль районның консолидацияләнгән бюджеты үтәлеше нәтиҗәләре белән уртаклашты.

Планерка ахырында Әлмәт муниципаль районы Советы Аппараты җитәкчесе Роза Әфләтунова алдагы атнага планлаштырылган чаралар турында мәгълүмат бирде.