Татарстан буенча социаль фонд бүлеге Республика пенсионерларын «Интернетка рәхмәт! - 2024» конкурсында катнашырга чакыра.

2024 елның 25 июне, сишәмбе

Россия Социаль фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге «Интернетка рәхмәт! – 2024» 10нчы Бөтенроссия конкурсына эшләрне кабул итү дәвам итә.

Конкурс Россиянең социаль фонды Ростелеком компаниясе тарафыннан өлкән буын гражданнарының компьютер һәм интернет-грамоталылыгын үстерү буенча милли мәнфәгатьләрне гамәлгә ашыруның координация үзәге ярдәмендә оештырыла. Конкурста катнашучыларның төп бурычы – Компьютер күнекмәләрен өйрәнү һәм конкурс эшендә җиңүләре һәм казанышлары турында сөйләү.

Конкурс номинацияләре:

• «Минем интернет казанышларым»;
  • «Минем иҗтимагый интернет инициативам»;
  • «Мин-интернет-йолдыз»;
  • «Гаилә интернет-тарихы»;
  • Укытучылар өчен махсус номинация «Минем авторлык эшләнмәләре».

Конкурста катнашу өчен компьютерда эшләү күнекмәләренә ия булган өлкән яшьтәге (50+) гражданнар чакырыла. Конкурс эшләре 4 октябрьгә кадәр кабул ителәчәк, ә конкурска нәтиҗәләрне 2024 елның декабрендә ясау планлаштырыла. Конкурста катнашу өчен «Интернет әлифбасы» (azbukainterneta.ru) сайтында «Конкурс» бүлегендә гариза бирергә кирәк һәм аннан соң «Катнашуга гариза» пунктында, конкурс номинацияләренең берсенең темасына эссе һәм 2 үзенең фотосурәтләрен кушып.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, ел саен Татарстаннан конкурска иң күп гаризалар килә. Ел саен Россиянең 79 төбәгеннән җибәрелә торган 5 меңнән артык конкурс заявкасыннан Татарстаннан катнашучылар 2022 елда 769 һәм 2023 елда 875 җибәргән.

«Татарстанны күп тапкырлар иң актив төбәк дип тану – бу, беренче чиратта, өлкән яшьтәге һәм өлкән яшьтәге кешеләрнең тулы һәм актив яшәргә, яңалыкка өйрәнергә, вакыт узу белән аякка басарга теләүләрен раслау», - дип билгеләп үтте Татарстан буенча СФР бүлекчәсе идарәчесе Эдуард Вафин.

10 нчы Бөтенроссия конкурсы нәтиҗәләре буенча конкурста катнашучы иң актив төбәкләр рейтингы яңадан төзеләчәк. Җиңүчеләрне конкурс комиссиясе билгеләячәк. Барлык эшләр дә «Интернет әлифбасы» сайтында «Конкурс эшләре» бүлегендә бастырылачак.

Белешмәләр өчен телефон: 32-18-12, 32-18-15.