Бүген тыл хезмәтчәне Касыймова Нәсимә Әхмәдиева үзенең 100 еллык юбилеен билгеләп үтә

2024 елның 20 июне, пәнҗешәмбе

Район башкарма комитеты җитәкчесе Айдар Каюмов Насыйма Әхмәдиевнага күпьеллык намуслы хезмәте өчен тирән рәхмәт белдерү өчен үзе килеп китте.

«Туган көнегез беләнәк котлыйм! Башлыгыбыз, Тимур Дмитриевич, котлый сезне. Рәис Рөстәм Нургали улы һәм Кремльдан Президентыбыз Путин шулай ук котлаулар кушылалар», - дип котлады Айдар Каюмов.

Насимә Әхмәдиевна Татар АССРның Иске Әхмәт авылында крестьян гаиләсендә туган. Мәктәпне тәмамлагач, ул халык мәгарифе бүлегендә инспектор булып эшли, ә аннары Башкарма комитетның финанс бүлегенә күчә. Сугыш елларында Насимә Әхмәдиевна мәктәптә бухгалтер булып эшли, ә аннан соң авыл клубы мөдире була.

1970 елдан лаеклы ялга чыкканчы Насимә Әхмәдиевна район башкарма комитетының социаль тәэмин итү бүлегендә әйдәп баручы белгеч булып эшли. 1941-1945 еллардагы Бөек Ватан сугышында Җиңү хөрмәтенә юбилей медальләре, «Хезмәт ветераны» медале һәм күп санлы мактау грамоталары белән бүләкләнә.

Хезмәт казанышларыннан тыш, Нәсимә Әхмәдиевна ике искиткеч бала - кыз һәм ул тәрбияли. Котлауларга кушылабыз һәм Насимә Әхмәдиевнага ныклы сәламәтлек һәм гаилә иминлеге телибез!