Хөрмәтле медицина хезмәткәрләре!

2024 елның 16 июне, якшәмбе

Һөнәри бәйрәмегез белән чын күңелдән котлаулар кабул итегез! Традиция буенча, июньнең өченче якшәмбесендә без медицина хезмәткәре көнен билгеләп үтәбез, 2024 елда бу көн 16 июньгә туры килә.

Бу - үз язмышларын дөньядагы иң катлаулы һәм затлы һөнәрләрнең берсе белән бәйләгән кешеләрнең бәйрәме. Сезнең өчен бәйрәмнәр һәм ял көннәре юк, сезнең эшегез зур сабырлык, зур физик һәм рухи көч, белем, осталык, батырлык һәм рухи сизгерлек таләп итә. Көндәлек хезмәт нәтиҗәсе-меңнәрчә һәм меңнәрчә кеше гомерен саклап калу, барлык тырышлыкларны аклый.

Әлмәт районының сәламәтлек саклау өлкәсендә 4172 кеше эшли. Аларның һәрберсенә үз эшенә тугрылыклары, тормышлары, гражданнарыбызның, сәламәтлек саклау ветераннарының озын гомерләре турында кайгыртулары өчен чын күңелдән рәхмәт белдерәм.

Махсус хәрби операциядә катнашучыларның гомерләрен саклап, хәрби һәм фронт шартларында үз һөнәри бурычын үтәүче табибларга, шәфкать туташларына, фельдшерларга аерым рәхмәт. Алар Ватанны саклаучылар, кулларына корал тотып Ватаныбыз дошманнарына каршы торучылар кебек. Батырлык һәм үз бурычына һәм илгә тугрылык өчен сугышчы-медикларга түбән баш иеп.

Барыгызга да нык сәламәтлек, гаилә иминлеге, яңа һөнәри уңышлар һәм казанышлар телим! Игелекле йөрәгегез, алтын кулларыгыз пациентларның Рәхмәтләре һәм яратуы белән бүләкләнсен.

Әлмәт муниципаль районы башлыгы,

Тимур Нагуманов