Бүген Әлмәттә «Мин бәхетле гаиләм белән» муниципаль конкурсына йомгак ясалды

2024 елның 15 мае, чәршәмбе

РФ Президенты Владимир Путин тарафыннан Гаилә елы дип игълан ителгән бу махсус елда һәм бу махсус көнне - Халыкара гаиләләр көнендә Әлмәттә «Бәхетле гаилә» муниципаль конкурсы узды.

Гаилә - һәр кешенең тормышында иң мөһиме. Нәкъ менә гаиләдә без мәхәббәт, җаваплылык, кайгыртучанлык, хөрмәткә өйрәнәбез.

Халыкара гаиләләр көнендә 47нче МБДОУ базасында узган «Мин бәхетле гаиләм белән» муниципаль конкурсының йомгаклау этабы гаилә командаларының гаиләгә кыйммәтле мөнәсәбәт тәрбияләүгә, үз гаиләләре өчен горурлык тәрбияләүгә, мөнәсәбәтләрнең уңай тәҗрибәсен формалаштыруга һәм уртак иҗади эшчәнлеккә омтылуга юнәлдерелгән ярышларыннан гыйбарәт булды.

Чарада катнашучыларны, оештыручыларны һәм җанатарларны сәламләп, ТР ӘМР мәгариф идарәсе башлыгы урынбасары Сирина Җиһаншина билгеләп үткәнчә, конкурсның төп максаты-татар халкының гаилә традицияләрен саклау һәм үстерү, гаиләләрне милли мәдәниятнең чыганакларына җәлеп итү, шәһәр һәм районның үрнәк гаиләләрен ачыклау.

- Әлеге чаралар кысаларында инде 20 елдан артык безнең янәшәдә талант, сәнгать сәләтләре белән бүләкләнгән гаиләләр, көндәлек тормышыбызны яктырак, яктырак итәргә тырышучы кешеләр яшәвенә шаһит булабыз. Гаилә кыйммәтләре мисалында алар яшь буынны тәрбиялиләр, - дип ассызыклады Сирина Максутовна һәм барысына да яхшы кәеф һәм уңышлар теләде.

«Мин бәхетле гаиләм белән» конкурсында шәһәр һәм авыл балалар бакчаларыннан 5 гаилә катнашты. Конкурсантлар тамашачылар һәм жюри судына визит карточкасы, гаилә хоббисы-клуб, кунак өстәле тәкъдим иттеләр.

Жюри нәтиҗәләре буенча 1 дәрәҗә Дипломны Нугмановлар гаиләсе яулады (44нче МБДОУ).

Икенче дәрәҗәле урынны Гарифуллиннар (47нче МБДОУ) һәм Нуриевлар (63нче МБДОУ) өченче урында – Миңнебаевлар гаиләсе (33нче МБДОУ) һәм Яхиннар гаиләсе (56нчы МБДОУ) бүлештеләр.