Әлмәттә балалар бакчаларында, мәктәпләрдә һәм хастаханәләрдә җылылык бирүне яңартачаклар

2024 елның 3 мае, җомга

Татарстан Республикасында һава шартларының кискен начарлануы сәбәпле, район башлыгы Тимур Нагуманов социаль объектларга җылылык бирүне яңарту турында боерык бирде.

Пар казаннары биналарын эшләтеп җибәрү-бик катлаулы техник процесс, ул җентекле әзерлек таләп итә. Эшләтеп җибәрү эшләре инде башланды - беренче чиратта, техник яктан мөмкин булган урында җылылык бирәчәкләр. Аерым алганда, Төзүчеләр проспектыннан Зарипов проспектына кадәр, шулай ук Фәхретдин урамыннан Иске Әлмәт ягына. Шәһәрнең үзәк өлеше, анда зур котельнаялар урнашкан, эшләтеп җибәрү өчен озаграк вакыт таләп итә. Шуңа бәйле рәвештә биналарны локаль җылыту мөмкинлеге карала.

Район башлыгы Тимур Нагуманов хәлне шәхси контрольгә алды.