Татарстанның Бөек Ватан сугышы ветераннары Җиңүнең 79 еллыгына бер тапкыр бирелә торган түләү алды

2024 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Россия Социаль фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге апрель аенда Җиңү көненә 194 Бөек Ватан сугышында катнашучыга ел саен 10 мең сум күләмендә түләде.

Бер тапкыр бирелә торган түләүне Әлмәт районында 10 Бөек Ватан сугышында катнашучы апрель өчен пенсия белән бер үк вакытта алды.

«Владимир Путин йөкләмәсе нигезендә, 2019 елдан башлап, Россия Социаль фондының Татарстан Республикасы буенча Бүлеге ел саен Җиңү Көненә Бөек Ватан сугышында катнашучыларга һәм инвалидларга бер тапкыр бирелә торган түләүләр башкара. Мондый адреслы ярдәм ветераннар өчен генә түгел, безнең өчен дә мөһим һәм әһәмиятле. Ул илебез өчен авыр вакытларда батырлыклары һәм фидакарь хезмәтләре өчен якташларыбызга рәхмәт белдерергә һәм аларга беркем дә онытылмаган, бернәрсә дә онытылмаган дип әйтергә мөмкинлек бирә», – дип ассызыклады Татарстан Республикасы буенча СФР бүлекчәсе идарәчесе Эдуард Вафин.

Ветераннарга, аларның якыннарына яки вәкилләренә нинди дә булса гаризалар бирергә һәм Россия Социаль фондының республика бүлекчәсенең клиент хезмәтләренә мөрәҗәгать итәргә туры килмәде. Җиңүнең 79 еллыгына түләү татарстан РСФ бүлекчәсенең булган мәгълүматлар нигезендә белдерүсез бирелә.

КХнең кайнар линия телефоны 074

Белешмәләр өчен телефон 32-18-12, 32-18-15