Бүген 16 нчы урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында «Зарница 2.0» хәрби-спорт уены узды

2024 елның 16 апреле, сишәмбе

Гомуми белем бирү учреждениеләрендә укучыларга интеллектуаль һәм физик яктан үсеш алырга гына түгел, ә команда рухын формалаштырырга, авырлыкларны җиңәргә һәм куелган максатларга ирешергә ярдәм итүче чараларга аерым игътибар бирелә. Шундый вакыйгаларның берсе - «Зарница 2.0» хәрби-спорт уены.

Бүген муниципаль этапта иң яхшы исем өчен Әлмәт шәһәре һәм Әлмәт районы мәгариф учреждениеләренең 16 командасы көрәште. Катнашучылар үзләрен төрле юнәлешләрдә күрсәтә алдылар: беренче ярдәм күрсәтү, Спорт әзерлеге, саф әзерлеге, Россия тарихы буенча интеллектуаль конкурс, АК-74не ату һәм тулы булмаган җыю-җимерү.

«Патриот» үзәге җитәкчесе Еланский Е.Г., «16нчы мәктәп» МАОУ җитәкчелеге, Әлмәт сәүдә-икътисад колледжы, медицина колледжы һәм физик культура колледжы студентлары булышты.

Быел төп оештыручы булып Әлмәт районындагы «Беренчеләр хәрәкәте» җирле бүлекчәсе чыгыш ясады.

Уен нәтиҗәләре буенча лидерлар булдылар:

Урта төркем:

1 урын - «2нче лицей» МАОУ

2 урын - «7 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе» МАОУ

3 урын - «Урсала төп гомуми белем бирү мәктәбе» МБОУ

Өлкән төркем:

1 урын - «16 нчы урта гомуми белем бирү мәктәбе» МАОУ

2 урын - Әлмәт һөнәри көллияте

3 урын - «7 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе» МАОУ

Җиңүчеләрне һәм катнашучыларны котлыйбыз һәм балаларга яңа казанышлар телибез!