«Умка» 8 нче балалар үсеше үзәгендә өлкән һәм әзерлек төркемнәре тәрбиячеләре өчен куст методик берләшмәсе узды

2024 елның 16 апреле, сишәмбе

Әлмәт шәһәренең «Умка» 8нче балалар бакчасының үзәк район хастаханәсендә өлкән һәм әзерлек төркемнәре тәрбиячеләре өчен «Балаларны юлларда куркынычсыз тәртипкә өйрәтү чарасы буларак театральләштерелгән эшчәнлек» куст методик берләшмәсе узды. 4 нче «Метеоры» өлкән төркеме тәрбияләнүчеләре «Миша һәм Маша шәһәргә баралар» дип аталган театральләштерелгән эшчәнлеген күрсәттеләр. Аннары яктылыкны кире кайтара торган «куркынычсызлык совы»элементы белән брелок ясау буенча мастер-класс үткәрделәр.

Чараның максаты - балаларны һәм аларның ата-аналарын, педагогларны хезмәттәшлеккә берләштерү, балалар юл-транспорт травматизмы очракларын кисәтүгә, юл хәрәкәтендә грамоталы катнашучыларны тәрбияләүгә юнәлдерелгән. Чарада катнашучыларның барысы да үз белемнәрен ныгыттылар, яңа нәрсәләр белделәр һәм яхшы кәеф белән тулыландылар!

Балалар юл хәрәкәте кагыйдәләре турында истәлек китаплары алдылар.