«Һөнәре буенча иң яхшысы» IV Бөтенроссия һөнәри осталык конкурсы Әлмәттә узачак

2024 елның 27 марты, чәршәмбе

15-17 май көннәрендә Әлмәттә «һөнәре буенча иң яхшы» машина төзелеше комплексы предприятиеләре арасында һөнәри осталык буенча IV Бөтенроссия конкурсы узачак. Оештыручылар-Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы ярдәме белән Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты «Римера» компанияләр төркеме.

Конкурсның төп бурычлары - хезмәткәрләрне үз компетенцияләрен үстерүгә стимуллаштыру,эшче һәм инженер һөнәрләренең абруен арттыру, хезмәт базарында персональ сәнәгать предприятиеләренең конкурентлыкка сәләтлелеген арттыруга ярдәм итү.

Елдан-ел конкурс зуррак вакыйгага әверелә бара. 2021 елдан башлап анда Россиянең тугыз төбәгеннән 43 предприятиенең 230дан артык конкурсанты катнашты. Быел беренче тапкыр номинацияләр саны уналтыга кадәр артты. Экспертлар иң яхшы токарьны, электр җиһазларын ремонтлау һәм аларга хезмәт күрсәтү буенча электромонтер, программа белән идарә ителә торган станоклар операторын,металл һәм иретмәләр коючыны,эретеп ябыштыручыны, механика җыю эшләренең слесарын,мехатроникны,мастерны, инженер-технологны,хезмәтне саклау буенча белгечне, икътисадчыны,бухгалтерны,HR-белгечне, остазны, яшьләр белән эшләү буенча белгечне, шулай ук җитештерү технологиясе буенча иң яхшы команда.

Ярышлар өч мәйданчыкта узачак: булачак Татарстан колледжы һәм «Римера-Алнас» заводының уку үзәге, КНИТУ-КАИның Әлмәт филиалы, Әлмәт һөнәри колледжы.

Белешмә:

ГК «Римера» - инновацион компания, нефть чыгару һәм нефть промысласы җиһазларын эшләү, җитештерү, прокатлау һәм сервис хезмәте күрсәтү буенча Россия базарында лидерларның берсе. Компанияләр төркеме составына илебезнең әйдәп баручы нефть машиналары төзү предприятиеләре Римера — «Римера-Алнас» һәм «Ижнефтемаш» заводлары, шулай ук Россиянең төп нефть чыгаручы төбәкләрендә сервис үзәкләре челтәре «Римера-Сервис» керә.

«РИМЕРА-АЛНАС» ҖЧҖ- Россиядә нефть чыгару өчен электр үзәклектән качу насосларының тулы комплектлы җайланмаларын җитештерүчеләрнең иң эреләренең берсе. Предприятие 120дән артык насос модификациясе, 300 двигатель модификациясе, 6 000нән артык нефть суга батыру җиһазлары комплектациясе варианты җитештерә.

«Татарстанның киләчәк көллияте» - 2013 елдан бирле «Римера-Алнас» заводы һәм Әлмәт һөнәри көллияте базасында Татарстан Республикасы Хөкүмәте ярдәме белән гамәлгә ашырыла торган белем бирү проекты. Татарстанның киләчәк көллиятенә инвестицияләрнең гомуми күләме 225 млн сумнан артык тәшкил итте. Проектның максаты - сәнәгать тармагына заманча җитештерү таләпләренә тулысынча әзер булган югары квалификацияле яшь хезмәткәрләрнең керүен арттыру.