Әлмәттә «Вакыттан көчлерәк хәтер» республика патриотик конкурсы узды

2024 елның 26 феврале, дүшәмбе

26 февральдә «Әлмәт һөнәри көллияте» ДБПОУда узган елгы батырлыктан алып бүгенге көн геройларына, махсус хәрби операциядә катнашучыларга кадәр Рус җиңүләре тарихына багышланган «Вакыттан көчлерәк хәтер» республика патриотик конкурсы узды.

Пленар өлешне колледж директоры - Шәрипова Анжела Фатыйх кызы ачты һәм Әлмәт район мәдәният йорты директоры - Беляева Наталья Владимир кызы сәламләү сүзе белән чыгыш ясады.

Конкурста Татарстан Республикасы урта һөнәри белем бирү учреждениеләре студентлары катнашты. Чараның барлык кунаклары да сугышчан дан галереясында булдылар, шулай ук Липатова А. М. һәм Тазин П. В. укытучылары үткәргән тормыш иминлеге буенча ачык дәрестә катнаштылар.

Чара катнашучыларны дипломнар һәм сертификатлар белән бүләкләү тантанасы белән тәмамланды.

I урын Стрелкова Анна - «Казан инновацион университеты колледжы» УПОның Әлмәт филиалы.
II урын Захарова Залина - «Әлмәт һөнәри колледжы» ДБПОУ; Шакирова Эльвира - «Арча педагогика колледжы» ГАПОУ.
III урын Кудряшова Ләйлә - «Әлмәт медицина колледжы» ГАПОУ; Исрафилов Булат - «М. Җәлил исемендәге Минзәлә педагогия колледжы» ГАПОУ.

«Вакыттан көчлерәк хәтер» республика конкурсы һәр катнашучы өчен мөһим вакыйгага әверелде, үз белемнәрен киңәйтергә, патриотизм, горурлык һәм Ватан алдында җаваплылык хисе тәрбияләргә ярдәм итте.