Әлмәт балалар бакчасында «Куркынычсызлык мәктәбе» утырышы узды

2023 елның 2 июне, җомга

«Кук чэчэк» 24 нче МБДОУ базасында «Куркынычсызлык мәктәбе» педагогларның йомгаклау шәһәр методик берләшмәсе узды.

Ел дәвамында Әлмәт шәһәре һәм Әлмәт районы балалар бакчалары педагоглары балалар, ата-аналар, хезмәттәшләр һәм җәмгыять белән урамнарда һәм юлларда куркынычсыз тәртип кагыйдәләрен үтәү буенча актив эш алып баралар. Педагоглар традицион һәм инновацион эш формаларын һәм ысулларын кулланалар. Педагоглар ел дәвамында муниципаль, төбәк, бөтенроссия конкурсларында актив катнашалар, педагогик мәкаләләр бастыралар, педагогик тәҗрибә тәкъдим итәләр. ДОУ педагоглары әти-әниләре белән зур эш алып баралар.

ДОУ педагогларының һәм балаларның ата-аналарының үзара аңлашуы балаларда юлларда куркынычсыз тәртиптә кирәкле күнекмәләр, тәртипкә буйсынырга этәрүче дисциплиналылык булдырырга ярдәм итә. Әлмәт шәһәре һәм Әлмәт районы мәгариф идарәсенең әйдәп баручы белгече Наилә Яруллина педагогларга «Светофорик - 2023», «Спорт виражлары» муниципаль конкурслары нәтиҗәләре буенча белешмә тапшырды. Конкурсларны финанслау БДД ГБУ тарафыннан башкарыла. ГБУ БДД территориаль идарәсенең профилактика бүлеге начальнигы Әлмәттә Лилия Рафигуллина мәктәпкәчә яшьтәге балаларда урамнарда һәм юлларда куркынычсыз тәртип күнекмәләрен формалаштыру буенча уку елына йомгак ясады һәм муниципаль конкурсларда катнашучыларга һәм призерларга дипломнар һәм кыйммәтле бүләкләр тапшырды. Әлмәт шәһәре һәм Әлмәт районы Башкарма комитетының баш белгече Фирая Юнысова педагогларга юл-транспорт һәлакәтләре статистикасын сөйләде. Җәйге чор башлану сәбәпле, педагоглар бу юнәлештә эшне көчәйтергә карар иттеләр.