Әлмәттә Эчке эшләр бүлегенең яңа җитәкчесе билгеләнде

2023 елның 1 феврале, чәршәмбе

Бүген Әлмәткә эш визиты белән Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министры полиция генерал-лейтенанты Артем Хохорин килде.

Кадрлар үзгәрешләренә багышланган эш киңәшмәсендә район башлыгы Тимур Нагуманов, шәһәрнең көч структуралары җитәкчеләре, ветераннар һәм полиция бүлегенең шәхси составы катнашты.

Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министры Россия ЭЭМның Әлмәт районы буенча шәхси составына яңа җитәкчене тәкъдим итте.

Россия Эчке эшләр министрлыгының Әлмәт районы буенча бүлеге начальнигы итеп элек Лениногорск районы буенча Эчке эшләр бүлеге начальнигы вазифасын биләгән полиция полковнигы Олим Отакулов билгеләнде.

Коллективны яңа җитәкче белән таныштырып, Татарстан Эчке эшләр министрлыгы башлыгы хезмәткәрләрне аңа ярдәм итәргә һәм яңа җитәкчегә эшнең нәтиҗәле алгоритмын җайга салырга һәм барлык хокук саклау структуралары белән конструктив хезмәттәшлекне оештырырга чакырды.

Артем Хохорин хезмәт иткән елларда полковник Отакуловның үзен профессиональ һәм грамоталы җитәкче итеп күрсәтүен билгеләп үтте. Ведомство башлыгы җитәкчелекне алыштыру эш темпларын бозмаячагына ышаныч белдерде, шулай ук хезмәткәрләрне Олим Болытуловичка ярдәм итәргә чакырды.

Яңа җитәкче ышаныч өчен ЭЭМ җитәкчелегенә рәхмәт белдерде һәм районда хокук тәртибен ныгыту өчен мөмкин булганның барысын да эшләячәгенә ышандырды.

Тимур Нагуманов Совет, Башкарма комитет һәм барлык халык исеменнән полиция полковнигы Айрат Багауовка әлмәтлеләр иминлеге өчен конструктив һәм нәтиҗәле хезмәтләре өчен рәхмәт белдерде. Ул район Башлыгының Рәхмәтен тапшырды һәм хезмәттә уңышлар теләде.

Аннары Татарстан Эчке эшләр министрлыгы башлыгы шәхси состав белән эшлекле киңәшмә үткәрде, ведомствоның перспектив бурычларын билгеләде. Эш визиты кысаларында Артем Хохорин шулай ук «Нур» яшьләргә психологик ярдәм күрсәтү үзәге эшчәнлеге белән танышты. Министрга шәһәр хезмәтләренең балалар һәм яшүсмерләр җинаятьчелеген кисәтү буенча чаралар комплексын эшләүгә һәм тормышка ашыруга юнәлдерелгән үзара хезмәттәшлеге турында сөйләделәр.

Белешмә өчен: Отакулов Олим болытлы улы-полиция полковнигы, 1972 елда Үзбәкстан Республикасының Самарканд шәһәрендә туган. Россия ЭЭМ Казан юридик институтын һәм Россия ЭЭМ Идарә академиясен тәмамлаган.

Эчке эшләр органнарында хезмәтне Татарстан Республикасы Эчке эшләр министрлыгының Зәй ГРОВД Ппсм рота милиционеры вазыйфасында башлый. Алга таба Россия Эчке эшләр министрлыгының Зәй районы буенча бүлегенең УУП һәм ПДН бүлеге начальнигы, Россия Эчке эшләр министрлыгының Әлмәт районы буенча бүлегенең полиция башлыгы урынбасары, Россия ЭЭМ башлыгының урынбасары – Россия ЭЭМ Лениногорск районы буенча Эчке эшләр министрлыгының полиция начальнигы һәм Россия ЭЭМ Лениногорск районы буенча бүлеге начальнигы булып эшли.

Хатынлы. Кызын һәм улын үстерә. 2 дәрәҗә «Ватан алдындагы казанышлары өчен» ордены, «җәмәгать тәртибен саклаудагы казанышлары өчен «медале, 1, 2, 3 дәрәҗә Россия Эчке эшләр министрлыгының «Хезмәттәге казанышлары өчен» медальләре белән бүләкләнгән.