Әлмәттә ВИЧ-инфекциягә халыкны бушлай аноним экспресс-тестлау буенча акция узды

2023 елның 25 гыйнвары, чәршәмбе

2023 елның 23 гыйнварында Әлмәттә «Җиңү өчен Тест. Ярдәм якын». Акция Республика СПИД үзәгенең Әлмәт шәһәрендәге филиалы, Яңа Гасыр белән берлектә, Роспотребнадзорның Татарстан Республикасы буенча идарәсенең Әлмәт, Лениногорск, Сарман, Мөслим районнарындагы территориаль бүлеге һәм Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты ярдәме белән оештырылды.

Шәһәр халкы үзләренең ВИЧ-статусын белде, студентлар ВИЧ-инфекция турында мәгълүмат белүгә анкета үтте.

Проект СПИД һәм йогышлы авыруларны профилактикалау һәм аларга каршы көрәш буенча республика үзәге һәм «Яңа гасыр» АБНО белән берлектә Президент грантлары фонды акчасына тормышка ашырыла.

ВИЧ-инфекциягә анализ ясауны тиз экспресс-ысул белән Әлмәт шәһәрендәге СПИД үзәгенең филиалында да тапшырырга мөмкин. Бу бушлай, аноним.

Тулырак мәгълүмат өчен телефон: 8-(8553)-36-20-17.