Мәктәп укучыларына түләү өчен гаризаны 2021 елның октябрь ахырына кадәр тапшырырга өлгерегез

2021 елның 20 октябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы буенча Пенсия фонды бүлегенең Әлмәт районындагы клиентлар хезмәте (бүлек хокукларында) шуны искә төшерә: 10 000 сум күләмендә бер тапкыр бирелә торган түләү өчен гариза тапшырмаган ата-аналар моны 2021 елның 31 октябренә кадәр эшли ала.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, 6 яшьтән 18 яшькә кадәр булган, әгәр 6 ел 2021 елның 1 сентябреннән дә соңга калмыйча, 18 ел 2021 елның 3 июленнән дә соңга калмыйча, балалары булган гаиләләр түләү өчен гариза бирә ала. Шулай ук түләү бирелә 18-23 яшьлек инвалидларга һәм сәламәтлекләре буенча мөмкинлекләре чикләнгән затларга, әгәр алар төп гомуми белем бирү программалары буенча укуларын дәвам итәләр.